کامیونت جک 8 تن با طراحی جدید و موتور قدرتمند کامینز بی شک یکی بهترین محصولات شرکت آرین دیزل می باشد که به بازار حمل و نقل جاده ای ایران راه یافته است.

معرفی و بررسی کامیونت 8 تن جک

کامیونت 8 تن جک با نام تجاری N721-N82 WKLA در بازار های جهانی شناخته می شود. این کامیونت مجهز به به روزترین تکنولوژی رو دنیا و جزو بهترین محصول کمپانی جک می باشد.

این کامیونت جک  دارای وزن ناخالص 8200 کیلوگرم می باشد و استاندارد آلایندگی یورو 4 اروپا را دارا و مجهز به یک موتور 38020 سی سی است.

زوایای کوچک، خطوط خمیده و صاف، دید گسترده، چراغ های آبشاری مدرن، فضای بیشتر و القای حس فشار کم در طراحی خارجی این کامیونت باعث شده است تا رانندگی در شرایط طولانی را آسان کند.

کامیونت 8 تن جک نیز از پیشرانه موتوری Cummins بهره می برد. موتور کامینز در آمریکا طراحی شده و قادر است در سخت ترین شرایط، بدون افت توان به کار خود ادامه دهد. موتور کامینز از قدیمی ترین و محبوب ترین موتورهای دیزلی ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین است که به عنوان قلب تپنده خودرو برای تولید قدرت بالا تعبیه شده است.

یکی از دلایل کاربرد وسیع این موتور، عملکرد مطلوب در بدترین شرایط آب و هوایی و قابلیت استفاده از آن در ارتفاعات، بدون افت فشار می باشد.

این کامیونت جک اولین مدل کامیونت موجود می باشد که تست تصادف جامع را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

لازم به ذکر است که طراحی جدید فنرهای تخت، تکنولوژی پینینپ ثانویه در لایه فنرها، فریم بزرگ جداگانه سیستم ترمز بادی با دو مدار مستقل تکنولوژی به روز و بسیار قویتایر تیوپلس و کابین جای خوابدار از دیگر مزایای کامیونت 8 تن جک می‌باشد.

برای ارتقای سطح ایمنی سرنشینان خودرو در تصادفات از روبرو، کامیونت های سری N از ابتدا بر اساس تئوری دفورمگی در اثر برخورد به صورت غیر خطی و نیز محاسبات و شبیه سازی های کامپیوتری طراحی و ساخته شده اند. جهت آشنایی بیشتر با این کامیونت ها می توانید، ویدیو کامیونت های جک سری N را در وبسایت جک تراکس مشاهده نمایید.

صفحه محافظ کابین جلو به صورت بسته، از فولاد بسیار مستحکم ساخته شده است ضمنا در داخل درب ها از فولاد ضد ضربه استفاده شده تا امنیت سرنشینان به طور کامل حفظ گردد.

در طراحی داخلی کامیونت جک نیز از صفحه نمایشگر جلو دارای طراحی ساده با قابلیت خواندن اطلاعات به سرعت و سادگی به کار برده شده است.