آرین دیزل به عنوان نماینده شرکت شاکمن چین، از کشنده تک محور شکموتو X5000 رونمایی کرد. براساس آمارهای به دست امده قیمت نهایی کشنده شاکمان X5000 هنوز اعلام نشده است اما مدیران قیمت حدودی این کشنده را 5 میلیارد تومان اعلام کرده اند.

کشنده شاکمن X5000 نوعی کشنده تک محور است که به موتور ساخت شرکت کامنز، 6 سیلندر خطی 24 سوپاپ با حجم 13 لیتر تجهیز شده است و از توربوشارژر هولست بهره می‌برد. کشنده شکمن X5000 با قدرت 520 اسب بخار و گشتاوری 2460 نیوتن متر قادر به حمل بارهای سنگین می‌باشد. جعبه دنده کشنده شکموتو 16 دنده جلو و 2 دنده عقب دارد و یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که باعث شده این کشنده مورد استقبال زیادی قرار گیرد تعویض دنده اتوماتیک است.

از امکانات رفاهی کشنده شاکمان X5000 می‌توان به بخاری درجا، تعلیق کابین با سیستم بادی مجهز به 4 بالن، کروز کنترل، کلیدهای کنترلی روی فرمان اشاره کرد. اما کشنده شاکمن X5000 از جهاتی با سایر خودروهای موجود در بازار تفاوت دارد و وجه تمایز آن با دیگر کشنده ها در سیستم هشدار انحراف از مسیر LDWS، کولر درجا، سنسور باران، سیستم مانیتورینگ نقاط کور با دوربین 360 درجه و خروجی برق 220 ولت می‌باشد. این کشنده از ترمزهای جلو و عقب دیسکی استفاده می‌کند و سیستم ترمز آن ساخت کشور WABCO است. علاوه بر این سیستم‌های ایمنی مانند ترمز اضطراری AEBS، کنترل پایداری ESC، کنترل لغزش ASR، ترمز گیربکس و ترمز موتور ساخت شرکت JACOB برای این کشنده تعبیه شده است.

شک موتو یکی از برندهای معروف شرکت شاکمن است که در برخی بازارها با این اسم‌ها معروف است و می‌توان تضمین داد که این محصول با سایر محصولات موجود در بازار متفاوت خواهد بود.

شرایط فروش نمایشگاه برای کشنده شکمن X5000 با تحویل 90 روز کاری و قیمت حدودی 5 میلیارد و 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. البته امید داریم تا پایان سال بتوانیم دو محصول جدید یعنی کامیون باری جفت محور و کمپرسی جفت محور از شکموتو را معرفی نماییم.