کامیون کشنده شاکمن آرین دیزل یکی از کشنده های پرقدرت موجودر در بازار خودروسازی است که به دلایل متفاوتی مورد محبوبیت اکثر کامیون‌داران و افراد فعال در حوزه حمل و نقل قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد دلایل مهم برای خرید کشنده شاکمن در اختیار علاقمندان قرار دهیم. به این ترتیب حتی کسانی که با کامیون کشنده شاکمن آشنایی کامل ندارند می‌توانند براساس این دلایل تصمیم بگیرند که آیا کامیون کشنده شاکمان گزینه مناسبی برای انجام فعالیت‌هایی مانند حمل و نقل است یا خیر.

دلایل مهم خرید کامیون کشنده شاکمن
موتور پرقدرتکشنده شاکمن به یکی از پرقدرت ترین موتورهای موجود در بازار cummins isz520 تجهیز شده است که با قدرت 520 اسب بخار قادر به فعالیت است و دارای حجم 13000 لیتر می‌باشد
گیربکس اتوماتکشنده فوق مجهز به گیربکس اتومات fast با سیستم تعویض دنده هوشمند دارای 16 دنده جلو و 4 دنده عقب است.
صرفه جویی در مصرف سوختبرای ساخت کامیون کشنده شاکمن از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره گرفته شده است. بهره گیری از به روز ترین فناوری ها باعث شده 4% در مصرف سوخت این کشنده صرفه جویی شود و بسیاری از افراد کشنده شاکمان x5000 را به خاطر مصرف سوخت پایین انتخاب میکنند.
وزن بسیار سبکوزن سبک یکی از عمده ترین دلایلی است که افراد از کشنده شاکمن استفاده میکنند. به خاطر اینکه برای ساخت این کشنده از 6 روش استفاده شده است وزن خودروی فوق تا 8.35 تن کاهش یافته است.
نوع طراحی کابین خودرودر طراحی داخل کابین از سه رنگ متفاوت استفاده شده است.براساس آخرین تکنولوژیهای که برای ساخت کابین این خودرو به کار رفته است تحت هیچ شرایطی صداهای خارج از کابین به داخل کشنده شاکمن نفوذ نخواهد کرد و این امر رانندگی را برای سرنشینان راحت‌‌‌‌‌تر کرده است.
وجود آخرین تکنولوژی‌های ایمنی خودروبا توجه به این موضوع که برای تولید کامیون کشنده شاکمن از اخرین فناوری ایمنی و کمکی(رادار) و تمامی سیستمهای امنیتی استفاده شده است، امنیت کامل برای راننده تضمین شده است از جمله سیستم هایی که برای طراحی این کشنده به کار رفته است می‌توان به AEBS سیستم ترمز اضطراری، ESC سیستم پایداری خودرو، ASR سیستم کنترل لغزش و ریتاردر 5 مرحله ای گیربکس FAST اشارع کرد که وجود تمامی این سیستم ها باعث ایجاد امنیت برای راننده و سرنشینان در مسیرهای طولانی شده است.
وجود آپشنهای رفاهیآپشن‌های رفاهی مانند بخاری و کولر درجا، دوربین 360 درجه، سنسور باران،سیستم مولتی مدیل 10 اینچی به همراه سیستم مدیریت هوشمند خودرو، کروز کنترل، بالابر هیدرولیکی و الکتریکی کابین، گرم کن آینه ها و… موجب شده کشنده شاکمان بتواند طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد.
ابعاد مناسب کابینکابین کامیون کشنده شاکمان بسیار جادار و با فضای زادی طراحی شده است. ارتفاع کابین از سطح زمین(4 متر) است که به عنوان یکی از بلند ترین کابین‌های کشنده در بازار ایران شناخته شده است.
سیستم تعلیق خودرو این کشنده دارای سیستم تعلیق جلو، فنر پارابولیک به همراه کمک فنر و سیستم تعلیق عقب، بادی دارای 4 بالن هوا، سیستم هوشمند تولید باد ECAS به همراه میل موجگیر است.
قیمت مقرون به صرفهبا وجود تمام ویِژگی‌های ذکر شده در بالا و با توجه به افزایش قیمت خودروهای سنگین، قیمت مناسب کامیون کشنده شاکمن موجب ترغیب افراد بی شماری برای خرید این کشنده شده است.

با خواندن مطلب دلایل مهم برای خرید کشنده شاکمن به درستی می‌توان تشخیص داد که آیا خرید کشنده شاکمان برای فعالیت شما مناسب است یا خیر و امیدوارم مقاله فوق پاسخ سوالات شما را در مورد این کشنده داده باشد.